+420 222 532 547
Po - Pá: 8 – 22 hod., So - Ne: 9 – 22 hod

Penzion roku je ocenění, udělované Asociací hotelů a restaurací České republiky společně s partnery Hotel.cz a Previo, nejlepším penzionům v České republice. Ocenění je udělováno penzionům poskytujícím nejkvalitnější ubytování a služby.

Ocenění je udělováno na základě hodnocení ubytovaných hostů a odborné komise. Hosté, kteří navštíví váš penzion v období od 15.května do 30. září 2017 jsou vyzváni e-mailem k ohodnocení kvality služeb penzionu. Na základě jejich hodnocení je zveřejněn seznam nejlepších 25 penzionů. Z těchto penzionů je následně odbornou porotou vybrán vítěz ocenění Penzion roku pro rok 2017. Vítěz ocenění bude vyhlášen a převezme si ocenění na každoročním slavnostním gala večeru Asociace hotelů a restaurací ČR, který se tento rok bude konat u příležitosti konání 12. Konference AHR ČR dne 1. prosince 2017 v Clarion Congress Hotelu Olomouc.

Podpora zúčastněných penzionů

AHR ČR ve spolupráci se společností Previo připravily dary pro všechny penziony, které se umístí v TOP 10. Společnost Previo jako cenu pro vítěze poskytne recepční systém Previo na 1 rok zcela zdarma. Pro druhé a třetí místo je připravena 50% sleva na jednorázový poplatek za rezervační systém Previo. TOP 10 penziony získají možnost propagace v newsletteru Hotel.cz, který je zasílán až na 350 000 osob. AHR ČR věnuje dárkové vouchery.
Penziony umístěné mezi nejlepšími 25 penziony získají přednostní umístění ve vyhledávání na portálu www.penzion.cz a odznak kvality, který uvidí zájemci o rezervaci ubytování.
Seznam TOP 20 penzionů bude zveřejněn na našem portálu www.Penzion.cz a www.hotel.cz, stejně jako na stránkách www.cenyahr.cz a www.previo.cz  Dále se informace o umístěných penzionech objeví v měsíčním zpravodaji AHR Fórum a v pravidelném newsletteru.
Všechna ubytovací zařízení, zapojená do soutěže, od nás obdrží propagační materiály k anketě v tištěné i elektronické podobě. 
Penziony také získají možnost vyzkoušet si po dobu soutěže plnou verzi rezervačního systému Previo s EET, přes který jsou sbírány recenze od hostů (pokud ho již nemají).

Jak se do ankety zapojit?

Recenze od ubytovaných hostů jsou technicky realizovány v rezervačním systému Previo. Podle toho, zda Váš penzion systém používá nebo ne, jsou možné následující varianty:
  1. Jsem zařízení, které již přes systém Previo sbírá recenze z českých portálů i svých vlastních rezervací – účast je automatická, nemusíte nic dělat.
  2. Mám Previo, ale recenze se sbírají pouze z českých portálů. Recenze přes Previo nesbíráme z vlastních rezervací / z webu, ručně zadaných atd. / zapůjčíme Vám zdarma (na dobu soutěže) plnou verzi systému Previo, do kterého budete zapisovat své letní rezervace (jen nezbytné údaje, méně než 1 minuta) a recenze již budou sbírány automaticky. Instrukce Vám budou zaslány emailem, příp. osobně vysvětlí konzultant Previa.
  3. Nemám Previo - zapůjčíme Vám zdarma (na dobu soutěže) plnou verzi systému Previo (náš tým za Vás provede registraci a nastavení). Do systému budete zapisovat své letní rezervace (jen nezbytné údaje, méně než 1 minuta) a recenze již budou sbírány automaticky. Systém si takto můžete vyzkoušet a recenze Vám zůstanou jako důležitá zpětná vazba.

Partneři soutěže Penzion roku